Przejdź do treści

Projekty i wydarzenia zrealizowane w latach 2009 -2020!

0
Zakończonych projektów
0
Zadowolonych Uczestników

2017 r. - 2020 r.

Wykonanie elementów systemu informacji wizualnej we wsi Piszkawa

W trakcie realizacji projektu wykonano mapę miejscowości Piszkawa z danymi adresowymi, na trwałym podkładzie, ze spienionego PCV, zamocowanego na elewacji budynku, w którym mieści się Świetlica wiejska (centrum wsi).
 

"OTWÓRZ SWÓJ UMYSŁ"

To „szeptana” kampania prowadzona przez osoby zaangażowane w działalność naszego Stowarzyszenia. Kierując się naszymi doświadczeniami, wiemy, że od każdego z Nas zależy jak będzie wyglądać otoczenie w którym mieszkamy i jak będą się czuć ludzie, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. Bez względu na to, kto kim jest, warto jest przekazywać innym ludziom, którzy być może nie z własnej winy, ale mają małe pojecie o potrzebach, jakie istnieją w społeczeństwie. A przecież zwrócenie uwagi na dany problem, próba jego rozwiązania, czy zwykła pomoc choćby w przejściu przez jezdnię Seniora, nic nas nie kosztuje.

Dlatego UŚWIADAMIAJMY innych!

2016 r.

XII Forum Integracyjne - 09.12.2016 r.

XII Forum Integracyjne – „Nowoczesne technologie pomocne Osobom Niepełnosprawnym” już 09 grudnia 2016 r. Tegoroczne Forum poświęcone będzie technologiom, ale także urządzeniom ułatwiającym osobom z niepełnosprawnością korzystanie z komputera, stron internetowych czy też specjalnych urządzeń dla osób niesłyszących.

VII Spotkanie Integracyjne - Henryków, 27.08.2016 r.

To już siódme Spotkanie Integracyjne, które współorganizujemy wspólnie z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w Opactwie Henrykowskim, a które służy integracji osób z niepełnosprawnością, które są skupione w różnych ośrodkach (WTZ, DPS, Caritas,  szkół integracyjnyc) ich rodzin, opiekunów i wszystkich tych, którym sprawy osób z niepełnosprawnością są  bliskie z przyczyn zawodowych czy też prywatnych.

2015 r.

XI Dolnośląskie Forum Integracyjne

XI Dolnośląskie Forum Integracyjne – Pojazdy dla Osób Niepełnosprawnych” już 02 października 2015 r. Tegoroczne Forum poświęcone będzie tematyce związanej z samochodami dla kierowców jak i pasażerów z niepełnosprawnością. Oprócz tego, poruszymy  wybrane aspekty prawne m.in: jak prawidłowo dostosować pojazd dla osób z niepełnosprawnością, czy też jak uzyskać prawo jazdy.
 

VI Spotkanie Integracyjne - Henryków 25.08.2015 r.

Już po raz szósty, wspólnie z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży organizowaliśmy kolejne spotkanie integracyjne w ramach którego, osoby z niepełnosprawnością, ich rodziny oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką związaną z promocją rekreacji i wypoczynkiem osób z niepełnosprawnością, mogły spotkać się w Henrykowie, przyjaznym miejscu dla wszystkich.
 

WROCŁAW RÓWNYCH SZANS - wydanie albumu

Album ukazuje niektóre efekty programu „Bez Barier„. Programu skierowanego przeciwko wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością, którego potrzeby kontynuacji jesteśmy w pełni świadomi. Jako organizacja pozarządowa, mówiąc o programie „Bez Barier” myślimy także o najważniejszej i najtrudniejszej barierze do pokonania – tej mentalnej, tkwiącej w głowach ludzi.

2014

V Spotkanie Integracyjne - Henryków, 30.08.2014 r.

 „V Spotkanie Integracyjne” skierowane jest do różnych grup osób z niepełnosprawnością, ich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tematyką w zakresie promocji rekreacji i wypoczynku i ma na celu doraźną pomoc rodzinom osób niepełnosprawnych, poprzez organizację czasu wolnego ich podopiecznym.

X Dolnośląskie Forum Integracyjne - 22.09.2014 r.

X Dolnośląskie Forum Integracyjne – „MOBILNOŚĆ PONAD BARIERAMI” już 22 września 2014 r. Tegoroczne Forum poświęcone będzie propagowaniu mobilności osób niepełnosprawnych.
 

Prawo dla każdego - wydanie informatora prawnego

W ramach projektu „Pr@wo dla każdego 2014” został przygotowany i wydany w nakładzie 1000 szt., 100 stronicowy Wrocławski Informator, którego adresatami są osoby z niepełnosprawnością i ich przyjaciele, opiekunowie oraz stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje pozarządowe funkcjonujące na terenie Gminy Wrocław

Kampania społeczna

Wrocław dla wszystkich - edycja 2014

Projekt „Wrocław dla wszystkich 2014” to kampania informacyjna na rzecz integracji osób z niepełnosprawnością i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji.

 

- 2013 -

Kampania społeczna

Wrocław dla wszystkich - edycja 2013

Projekt „Wrocław dla wszystkich” to kampania informacyjna na rzecz integracji osób z niepełnosprawnością i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji. Celem projektu jest zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnością przez resztę społeczności lokalnej (Wrocławia i Dolnego Śląska) oraz zmotywowanie osób niepełnosprawnych do aktywnego udziału w życiu społeczny i zawodowym.

Światowy Dzień Praw Osób Niepełnosprawnych - 02.12.2013 r.

W ramach obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Auli Politechniki Wrocławskiej został zorganizowany koncert  z zespołem KUBA RACZYŃSKI QUARTET – „Ocalona”, w którym wzięło ponad 400 osób.

Międzynarodowy Dzień Mediacji
- Jak żyć w zgodzie we Wrocławiu? -

W trakcie realizacji projektu wykonano mapę miejscowości Piszkawa z danymi adresowymi, na trwałym podkładzie, ze spienionego PCV, zamocowanego na elewacji budynku, w którym mieści się Świetlica wiejska (centrum wsi).
 

Architektura dla wszystkich "5" - warsztaty projektowe

Celem warsztatów jest zwrócenie uwagi na potrzeby osób z niepełnosprawnością, przyswojenie wiedzy na temat uniwersalnego projektowania, poznanie szerokiego zakresu pojęcia niepełnosprawności i zaprojektowanie przestrzeni przyjaznej dla wszystkich użytkowników.

IX Dolnośląskie Forum Integracyjne - 20.09.2013 r.

Tegoroczne Forum poświęcone było propagowaniu różnych form aktywnego spędzania wolnego czasu przez osoby niepełnosprawne. Tym razem spotkaliśmy się pod hasłem: „TURYSTYKA i REKREACJA – BEZ BARIER”

IV Pielgrzymka Osób z Niepełnosprawnością do Henrykowa

Ponad tysiąc osób na IV Pielgrzymce Niepełnosprawnych do Henrykowa. Inicjatywa jest stosunkowo młoda, jednak na stałe wpisała się w kalendarz imprez, organizowanych z myślą o osobach z niepełnosprawnością na Dolnym Śląsku.

Ruch dla każdego - Siedlec 2013

To już trzecia edycja projektu skierowana do dzieci z niepełnosprawnością i młodzieży z Dolnego Śląska.
 

Ośrodek Poradnictwa Prawnego i Mediacji

W trakcie realizacji projektu wykonano mapę miejscowości Piszkawa z danymi adresowymi, na trwałym podkładzie, ze spienionego PCV, zamocowanego na elewacji budynku, w którym mieści się Świetlica wiejska (centrum wsi).
 

- 2012 -

VIII Dolnośląskie Forum Integracyjne

Kolejne VIII spotkanie w Trzebnicy za nami. Tym razem, spotkanie odbyło się pod hasłem: „Sport i rekreacja bez barier”.
 

III Pielgrzymka Osób z Niepełnosprawnością do Henrykowa

Dolnośląskie Forum Integracyjne, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zapraszają do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Henrykowa.

Prawo dla każdego - poradnictwo prawne i obywatelskie

W ramach projektu „Pr@wo dla każdego 2012” wykonano portal internetowy zawierający informacje dla osób z niepełnosprawnością oraz wszystkich osób poszukujących podstawowych informacji prawnych dot. tematyki związanej z niepełnosprawnością (ważne akty prawne, dane instytucji, etc.). Ponadto, dzięki niemu, można było skorzystać z bezpłatnych porad prawnych.

Ruch dla każdego - Siedlec 2012

To kolejna edycja projektu, który obejmował działania z zakresu turystyki, rekreacji i hipoterapii skierowane do dzieci z niepełnosprawnością i młodzieży z Dolnego Śląska.

Europejski Dzień Praw Osób Niepełnosprawnych - 07.05.2012 r.

 W ramach obchodów Dnia Praw Osób Niepełnosprawnych chcemy zwrócić uwagę ogółowi społeczeństwa na przejawy dyskryminacji osób z niepełnosprawnością w pracy, w urzędzie, w życiu codziennym oraz wezwać do tolerancji i równouprawnienia!

Czas na Dolny Śląsk bez barier - wydanie iBooka

W ramach projektu przygotowano wersję elektroniczną albumu fotograficznego „Czas na Dolny Śląsk bez barier”, ze zdjęciami przedstawiającymi życie osób z niepełnosprawnością mieszkających na Dolnym Śląsku, wykonaną w systemie iOS z przeznaczeniem do publikacji na urządzeniach typu iPAD.

- 2011 -

Ruch dla każdego - Siedlec 2011

Projekt „Ruch dla każdego” obejmował działania z zakresu turystyki, rekreacji i hipoterapii skierowane do dzieci z niepełnosprawnością
i młodzieży ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz Zespołów Szkół Specjalnych z Dolnego Śląska.

- 2010 -

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych - organiacja wydarzeń

.

Architektura dla wszystkich '3' - warsztaty projektowe

Koło Naukowe Humanizacja Środowiska Miejskiego Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Dolnośląskie Forum Integracyjne zorganizowało trzecią edycję warsztatów „Architektura dla wszystkich”.
 

VI Trzebnickie Forum Integracyjne

W trzecią sobotę września odbyło się VI Trzebnickie Forum Integracyjne. Tym razem spotkanie, pod honorowym patronatem Jarosława Dudy, pełnomocnika rządu ds. Osób Niepełnosprawnych i Marka Łapińskiego, marszałka województwa dolnośląskiego, poświęcone było seniorom.

- 2009 -

Wykonanie elementów systemu informacji wizualnej we wsi Piszkawa

W trakcie realizacji projektu wykonano mapę miejscowości Piszkawa z danymi adresowymi, na trwałym podkładzie, ze spienionego PCV, zamocowanego na elewacji budynku, w którym mieści się Świetlica wiejska (centrum wsi).
 

Spotkanie z pisarką Teresą Torańską
autorką książek m.in: "BYLI", "ONI", "SĄ"

Stowarzyszenie Dolnośląskie Forum Integracyjne zorganizowało
02 lutego 2009 r. o godzinie 10.00 autorskie spotkanie z Teresą Torańską, uznaną pisarką i dziennikarką.

Skip to content