Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Wsparcie psychologiczne i pomoc w sytuacjach kryzysowych!

Wsparcie psychologiczne i pomoc w sytuacjach kryzysowych!

  • przez

 

CEL PROJEKTU:

Celem naszego projektu jest pomoc w sytuacjach kryzysowych oraz wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnością w czasie pandemii. Sytuacja epidemiologiczna i związane z nią ograniczenia powodują pogorszenie stanu psychicznego wielu osób z niepełnosprawnością oraz ich rodzin. Wprowadzone obostrzenia, zamknięcie części szkół i zakładów pracy, wiążą się dla wielu osób ze zwiększonym poczuciem stresu i lęku. Obecnie dużo z wyżej wymienionych osób znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Jednocześnie zostały one pozbawione wsparcia terapeutycznego i psychologicznego.

JAK POMAGAMY?

W ramach realizacji projektu „Siła jest w Nas!” został uruchomiony dostępny całodobowo adres e-mail: pomoc@dfi.org.pl oraz dyżur telefoniczny pod numerem 514 002 926. Dyżur odbywa się w każdy poniedziałek od godz: 12.00 do godz: 18.00. Konsultant przyjmuje zapytania dotyczące uzyskania pomocy, udziela wstępnych informacji oraz umawia indywidualne terminy na spotkania ze specjalistami.

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ I W JAKI SPOSÓB?

Oferta wparcia skierowana jest do osób z niepełnosprawnością oraz ich rodzin z Dolnego Śląska. W zależności od preferencji oraz możliwości osób z niepełnosprawnością lub ich rodzin – spotkania będą odbywały się telefonicznie i online (przy pomocy komunikatorów internetowych). W wyjątkowych przypadkach, kiedy sytuacja tego wymaga – osobiście
(z zachowaniem reżimu sanitarnego). Wsparcie odbywa się w formie konsultacji kryzysowych (szybka, doraźna pomoc osobom będącym w kryzysie lub doświadczającym silnie stresowego / kryzysowego wydarzenia i ewentualne przekierowanie do specjalisty) oraz spotkań z psychologiem / psychoterapeutą (regularne wsparcie, dłuższy kontakt pozwalający na efektywną pracę w zakresie radzenia sobie w trudnych sytuacjach).

Projekt realizujemy do 30.12.2021 r. Zapraszamy do udziału!

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Skip to content