Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » W Henrykowie po raz drugi

W Henrykowie po raz drugi

  • przez

Już po raz drugi, na koniec sierpnia, Katolickie Stowarzyszenie Młodzierzy wspólnie z Dolnośląskim Forum Integracyjnym i Cartias Archidiecezji Wrocławskiej zorganizowało Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych do Henrykowa. W malowniczo położonym anturażu i podczas mszy, i w trakcie występów artystycznych zgromadziło się blisko 1000 uczestników.

Celem pielgrzymki była wspólna modlitwa, integracja osób niepełnosprawnych na Dolnym Śląsku, stworzenie płaszczyzny porozumienia i wzajemnego wsparcia wśród niepełnosprawnych, ale także wśród wszystkich zainteresowanych niepełnosprawnością.

W dniu pielgrzymki można było m.in. zasięgnąć porady prawnika, psychologa, duszpasterza, oraz wykonać m.in. bezpłatne badanie słuchu. Uroczystości rozpoczęła msza św pod przewodnictwem kardynała Henryka Gulbinowicza. Po mszy rozpoczęła się część plenerowa: koncerty i występy zespołów z Dolnego Śląska, którą prowadził Bartłomiej „Skrzynia” Skrzyński, wrocławski dziennikarz i aktywista, na co dzień miejski Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych, przy Prezydencie Wrocławia.

Całość imprezy obsługiwało ok. 100 wolontariuszy: młodych ludzi w wieku 14 – 18 lat, zrzeszonych w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Od piątku do poniedziałku wolontariusze przebywali w Henrykowie na spotkaniu formacyjnym gdzie modlili się i szkolili w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym.

**tekst autorstwa Bartka „Skrzyni” Skrzyńskiego**

Skip to content