Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Czas na Dolny Śląsk – bez barier!

Czas na Dolny Śląsk – bez barier!

  • przez

Głównym celem Projektu było promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych aspektach ich życia zawodowego, społecznego i prywatnego oraz zmiana negatywnego i obciążonego stereotypami postrzegania niepełnosprawności na terenie Dolnego Śląska.

W ramach projektu została przygotowana wystawa fotograficzna pt. „Czas na Dolny Śląsk bez barier” (20 plansz), która została zaprezentowana w 10 miastach naszego województwa. Na planszach zostały przedstawione miejsca i osoby w sytuacjach, gdy pokonują własne bariery i mimo ograniczeń osiągają zamierzone cele, pracują, są aktywne, mają swoje pasje i marzenia. Autorem zdjęć jest fotoreporter Adam Hawałej.

Wystawa w każdej miejscowości była umieszczana w miejscu najbardziej uczęszczanym przez mieszkańców i turystów, np. Rynek, atrakcyjne zabytki, galerie handlowe. W każdym z miast zorganizowano uroczyste otwarcie wystawy, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych różnego szczebla, organizacji pozarządowych oraz osoby z niepełnosprawnością, ich rodziny, znajomi oraz przechodnie. Od lipca do grudnia 2010 r., odwiedziliśmy 10 miast Dolnego Śląska, poniżej krótka relacja fotograficzna..

Skip to content